Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Yapıkredi Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Web Atölyesi olarak İstanbul bölgesine ,alanında başarılı kadromuz ile destek sağlamaktayız. İhtiyacınızı belirleyin sizlere yardımcı olalım.

Yapıkredi sanal pos başvurunuz onaylanmış ise banka tarafından sizlere ilk önce test ortamı bilgileri adında bir mail gelecektir. Bu mail, sisteminizdeki yapı kredi sanal pos entegrasyonunuzu test etmek içindir. Fakat altyapımızda sistem hazır olduğu için test edilmesine gerek yoktur, size gelen bilgileri teknik destek talebi oluşturarak iletmeniz dahilinde teknik destek departmanı tarafından bankanıza gerçek ortam bilgileri istenilecektir.

 

Bu işlemin ardından sizlere 2. bir mail gelecek ve üretim ortamı bilgileri yer alacaktır, bu bilgiler ile ancak kurulum yapılabilir. 

 

http://www.yapikredipos.com.tr/odeme-cozumlerimiz/sanal-pos.aspx adresine tıklayın ve bu alandan posnet yönetici ekranı butonu ile sanal pos ekranınıza giriş yapın.

 

 

Giriş ekranına gireceğiniz bilgiler, bankanın size gönderdiği gerçek yani üretim ortam bilgileri mailinde yer alır, bu bilgiler ile giriş yapın.

 

 

Sol menüde yer alan Üye İşyeri Bilgileri menüsüne tıklayın, karşınıza gelecek bilgilerden ihtiyaç duyacaklarınız

  • Posnet ID
  • İşyeri No
  • Terminal No

değerleridir. Bunları kenara not edin. Ardından sol en alttaki Anahtar Yarat menüsüne tıklayın.

 

 

Karşınıza Kullanıcı Adı, Şifre ve Anahtar (ENC KEY) değerleri gelecektir. Bunları da not edin ve  admin panelinizde Ayarlar / Ödeme Ayarları / Pos Yönetimi alanına giriş yapın. Mavi butona tıklayarak Yapıkredi sanal posunuzu aktif hale getirin. Ardından Yapıkredi sanal pos için sağ tarafındaki düzenleme butonuna basın.

 

 

İşyeri numarası,terminal numarası ve Posnet ID numarası ilk ekran görüntüsünde iletildiği gibi not etmiştiniz. Bu bilgileri girin. Ardından 2. ekran görüntüsünde anahtar oluşturduğunuzda karşınıza gelen Kullanıcı adı, Şifre ve ve Anahtar (ENC KEY) değerlerini de sisteme tanımlayın. Son olarak posunuza ait taksit seçeneklerini de girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise, 3D Secure Kullanma opsiyonunu seçmelisiniz. Bu sizin tercihinizde olan bir alan değildir. Bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil etmiş ise açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi Yönetim Panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı olmalıdır.

İstanbul web tasarım İstanbul web sayfası İstanbul web sitesi İstanbul seo İstanbul web design İstanbul eticaret İstanbul internet sitesi İstanbul yazılım uzmanı İstanbul web tasarımcı İstanbul crm eticaret e-ticaret e-ticaret sitesi kurumsal site web sitesi
bölgesi ziyaretçilerimiz, Web Atölyesi'nin mutlu müşterileri arasına katılmak için +90(532) 200 9852 veya info@webatolyesi.com.tr ile bize ulaşın, ihtiyacınıza uygun Kurumsal web sitesi, E-ticaret, E-tahsilat veya Crm çözümünü size sunalım

Bize Yazın

Merkez Ofis

Ziya Gökalp, Mall of İstanbul The Office Plaza, Kat 17 34490 Başakşehir/İstanbul