Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

C2C E-ticaret sitesi

Web Atölyesi olarak İstanbul bölgesine ,alanında başarılı kadromuz ile destek sağlamaktayız. İhtiyacınızı belirleyin sizlere yardımcı olalım.

C2C (customer to customer) iş modeli, tüketiciden tüketiciye gerçekleştirilen iş modelidir. Tüketicilerin birbirleri ile gerçekleştirdikleri online (çevrimiçi) alışverişi ifade eden C2C (customer to customer) iş modelinde hem alıcı hem de satıcı tüketicilerdir. Online (çevrimiçi) platform üzerinden tüketiciler bir araya gelerek ürün ya da hizmetlerini sunarlar. C2C (customer to customer) iş modeli olan platformlarda alıcı ve satıcı olan tüketiciler birbirlerinin ürün ya da hizmetlerini online (çevrimiçi) ya da offline (çevrimdışı) olarak satın alma imkanına sahip olurlar.

C2C (customer to customer) iş modeli oluşumu, ürün ya da hizmetlerini satmayı amaçlayan tüketicilerin bir e – pazar yeri ile anlaşması sonucunda gerçekleşir. Alıcı, üye olduğu e – pazar yerinde ihtiyacı dahilinde olan ve beğendiği ürünleri satın alır. Satın alma işleminin gerçekleştiği E-ticaret sitesi bu işlemde bir aracı konumundadır. Alım ya da satımda herhangi bir içerik girmek, bilgi vermek ve benzeri gibi işlemlerde bulunmazlar. Bu işlemleri, C2C (customer to customer) iş modeli kullanan e – ticaret sitesi sahibi tüketiciler gerçekleştirir.

C2C (Customer – to – Customer) İş Modeli Nedir?

C2C (customer to customer) iş modelinde tüketiciler belirli bir pazar yerinde ürün ya da hizmetlerini belirli bir fiyat ile satışa sunmaktadırlar. Satışa sunulan ürünler ise diğer tüketiciler tarafından satın alınmaktadırlar.

Türkiye’de C2C (customer to customer) iş modeli ile çalışan pek çok e – ticaret sitesi bulunmaktadır. Bu siteler ise genellikle belirli bir komisyon oranı üzerinden satış gerçekleştirilmesine izin vermektedir. Yani, C2C (customer to customer) iş modeli ile çalışan bir pazar yerinde satışa sunulan her ürün satıldıktan sonra ilgili olan e – ticaret sitesi komisyon keser. Bu komisyon, genellikle satılan ürünün kategorisine göre çeşitli değişiklikler göstermektedir.

C2C (customer to customer) iş modeli ile çalışan e – ticaret siteleri göz önüne alındığında, bu sitelerin pek çok avantajı olduğunu söylemek mümkündür.

C2C (Customer – to – Customer) İş Modeli Neden Önemlidir?

  • C2C (customer to customer) iş modeli ile çalışan Pazar yeri siteleri pek çok tedarikçinin ürünlerini satması için imkan sağlamaktadır.
  • C2C (customer to customer) iş modeli kullanan e – ticaret sitelerine kayıt olan tedarikçiler, belirli anlaşmaları gerçekleştirdikten sonra e – ticaret sitelerine ürünlerini yükleyerek ürün çeşitliliğini artırırlar.
  • C2C (customer to customer) iş modeli kullanan e – ticaret sitesi sahibi kişiler, herhangi bir ürün stoklamasına ya da depolamasına gerek duymaksızın kendi web sitelerinde ürünleri sunabilirler.
  • C2C (customer to customer) iş modeli kullanılan e – ticaret sitelerinin genellik ile müşteri portföyü kısa süre içerisinde geliştiği için pek çok tedarikçi ürünlerini satarak para kazanabilir.
  • Genellik ile yapılan kargo anlaşmaları sayesinde tedarikçiler ürünleri daha uygun fiyatlar ile gönderebilmektedir.
  • Genel itibariyle C2C (customer to customer) iş modeli kullanan e – ticaret sitelerinde sıfır risk bulunmaktadır.

C2C (Customer – to – Customer) İş Modeli İçin Tavsiyeler

  • Doğru tedarikçi bulunmalı
  • Avantajlı kargo anlaşmaları yapılmalı
  • Doğru komisyon oranları belirlenmeli
İstanbul c2c eticaret İstanbul pazaryeri İstanbul sanalpazar İstanbul eticaret yazılımı
bölgesi ziyaretçilerimiz, Web Atölyesi'nin mutlu müşterileri arasına katılmak için +90(532) 200 9852 veya info@webatolyesi.com.tr ile bize ulaşın, ihtiyacınıza uygun Kurumsal web sitesi, E-ticaret, E-tahsilat veya Crm çözümünü size sunalım

Bize Yazın

Merkez Ofis

Ziya Gökalp, Mall of İstanbul The Office Plaza, Kat 17 34490 Başakşehir/İstanbul