Web Tabanlı Mobil uygulama nedir, avantajları nelerdir ?
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Web Tabanlı Mobil uygulama nedir, avantajları nelerdir ?

Web tabanlı yazılımların, kullanıcılara sağladığı çeşitli yararlarının anlaşılmasıyla, kullanımları da hızla arttığı gibi, sürekli olarak geliştirilmiştir.

Web tabanlı yazılımları asıl değerli kılan şey, masa üstü yazılımlara göre, bilgiye herkesin, her zaman, her yerde erişilebiliyor olmasıdır.

Web tarayıcılarında, sorunsuz bir şekilde çalışmaları, onları tercih sebebi haline getiriyor.

Web tabanlı yazılımlar, geçmişte yavaş olmaları ve pahalı olmaları sebebiyle pek fazla tercih edilmiyorlardı.

Günümüzde, internetin günlük hayatımızda edindiği büyük yer ve alışkanlıkların artması nedeniyle, bu yazılımları önemli hale getirmiştir.

Bu önemleri nedeniyle, kullanıcıların talepleri ve alışkanlıkları da bu yöne kaymıştır.

Bu durum, yazılımcıları, kullanıcıların istek ve talepleri doğrultusunda yazılımlar üretme ve geliştirmeye yöneltmiştir.

Daha kolay ulaşım ve yaygın bir kullanım ağının oluşmasının da bu yazılımların ortaya çıkmasında ve geliştirilmelerinde payı çoktur.
 

Web tabanlı yazılımların avantajları nelerdir?

1-Internet ağ sistemi dünyanın en ucuz ağ sistemi olması ve her bilgisayara ayrı ayrı bir yazılım yükleme ihtiyacını ortadan kaldırması nedeniyle ucuz olduğu gibi zaman kaybını da ortadan kaldırmaktadır.

2-Masa üstü programlara nazaran, bakımları ve geliştirmeleri de daha kolay olduğu gibi bu programlar için dışarıdan destek almak da oldukça kolaydır.

3-Çok sayıda kullanıcılar tarafından kullanılabilmesi ve bu kullanıcılara internetin olduğu her yerden kullanabilmeleri fırsatını vermesi, web tabanlı yazılımları, en değerli kılan şeydir.

4-Her zaman, her yerde, bütün çalışanların kullandığı bilgileri ve uygulamaları tek merkezden güncelleme kolaylığı vardır. Ayrıca her kullanıcı için yazılım indirme kurma veya benzeri sorunlarla uğraşılması gerekmez.

5-Web tabanlı olduklarından, her kullanıcı için ayrı ayrı kurulum ve indirme gibi ihtiyaçları ortadan kaldırdığı için destek personeline olan ihtiyacı da, önemli ölçüde azaltmaktadır.

6-Web tabanlı bu yazılımların responsive özellikleri olması nedeniyle mobil cihazlarla da uygun görünümler elde edilebildiğinden, bu tür cihazlarda da başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

7-Web tabanlı olmaları nedeniyle, güvenlik açıklarının önleminin alınması ve takibi, masaüstü yazılımlarda olduğu gibi, kullanıcılar tarafından yapılmayıp, bu önlemin alınması ve takibi, yazılım sağlayıcısı tarafından yapılabilmektedir.

8-Güncelleştirmeler otomatik olarak yapılabildiğinden, kullanıcıların bu tür güncellemeleri her birinin ayrı ayrı yapmasına gerek olmayacağından, zaman kaybetmelerinin önüne geçilmiş olur.

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Destek: +90 (545) 546 9208

Bize Yazın

Merkez Ofis

Sütlüce, Karaağaç Cd No:34445 No 12, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Mersis Numarası: