Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler
Sektörler

Eticaret Sitesi

İstanbul Bir eticaret web sitesinden ne beklemeli, ne beklememeli, ne kadar bütçe ayrılmalı, nelere dikkat edilmeli?


E-Ticaret Nedir?

E-Ticaretin, ticareti yapan firma açısından normal ticaretten aslında bir farkı yoktur. Normal ticarette olduğu gibi e-ticarette de yine satılacak olan ürünler alınır, stoklanır ve satışa sonulur. Ancak satılan ürünün satış şekli, internet ortamında ürünün resimlerinin ve eğer var ise ürün hakkında daha önce ürünü satın alanlar tarafından yapılan değerlendirmelerin incelenmesi ile yapılmaktadır. Ürünü satan firmanın müşteri ile yüz yüze teması olmamaktadır.

E-Ticaret'in Avantajları ve Dezavantajları

Mağazanızın internette olması demek mağazanızın açılış kapanış saatlerinin olmaması anlamına gelmektedir. Müşterileriniz diledikleri zaman mağazanıza girer, ürünlerinizi inceler, ihtiyacı olanı satın alır. Aynı zamanda mağazanızın internette olması tüm dünyaya hitap ediyor olmanız anlamına gelir.

Bir çok girişimci e-ticaretin mağaza maliyetlerini düşürdüğünü ön görerek işini internet ortamına taşıyarak daha fazla kar elde edeceğini düşünse de bu konu ile ilgili yanıldıklarını çok geçmeden anlarlar. Çünkü "mağazadan satış"ta gerek duyulmayan bir takım faktörler e.ticarette ortaya çıkar. Bunların en başında ürünün müşteriye ulaştırılması faktörü gelir. Bu başlı başına ofis içerisinde ayrı bir bölüm kururlarak bu bölümde personel temini yapılmasını gerektirir. Ürünün sistemden satın alınmasından itibaren başlayan süreçte ürünün stoktan temin edildip, paketlenip alıcısına teslim edilmek üzere kargoya verilmesi ile süreç kesinlikle tamamlanmış sayılmaz. Ürünün alıcısı tarafından ürün beğenilmez ya da uygun olmadığı tespit edilir ise alıcının bu ürünü koşulsuz iade etmek hakkı yasalarca alıcıya tanınmış olduğunda satıcı ürünü eninde sonunda iade almak durumunda kalacaktır. Bu da ikinci bir kargo masrafı olup aynı zamanda zarar anlamına gelecektir. Bu süreçte personelin çalışmasından tutun da ürünün muhafazası için konulduğu ambalaja kadar hepsi zarar hanesine yazılacaktır.

Yukarıda anlattığımız avantaj ve dezavantajlar göz önüne alındığında e-ticaret ortamına katılıp katılmamak tamamen üreticinin ya da pazarlamacının kendi tercihi olacaktır. Yapılması gereken ise fizibiletinin en ince ayrıntılarına kadar düşünülerek çıkarılmasıdır. Biz Web Atölyesi olarak diğer firmaların yaptığı gibi sistemi tasarlayıp satıp çekilmekten yana değiliz. Bir takım firmalar gibi bunu kiralama yoluna da gitmiyoruz. Öncelikle o firmanın e-ticaret ortamına geçişinin reel bir hamle olup olmadığının analizini yapıyoruz. Eğer reel ise bununla ilgili bütçesel açıdan hazır olduklarından emin olmalarını sağlıyoruz. Aksi halde fiirmanın istediği e-ticaret projesi tarafımızca kabul görmeyebiliyor.

Eğer e-ticaret ortamına siz de girmek istiyorsanız ve daha ayrıntılı bilgilendirilmek istiyorsanız tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Hazır paketler ya da üstünkörü yazılımlara değil, yıllarca geliştirilmesi için emek harcanmış kod altyapılarıyla işe ve müşteriye uyumlu modüller bütünü ile hayata geçirilmektedir.

Bir e-ticaret veya sanal market sitesinin sağlamlık ve işlevsellikten sonra en önemli tarafı web tasarımıdır. Zira estetik görselliği ve profesyonelliği ile de güven vermek bir e-ticaret sitesinin temel taşıdır.

İstanbul E-Ticaret yazılımlarında firmamız bazı iş birliktelikleri de yapmaktadır. Bu iş birliklerinin yapıldığı firmalar da yıllardır İstanbul Web Atölyesi ile birlikte onlarca projeye imza atmışlardır.

Kredi Kartı, Havale veya Payu Ödeme Modülü
Taksilendirme Modülü
Sevkiyat Modülü
Fonksiyonel Sepet Modülü
Üyelik Modülü
Akıllı Eticaret Alt Yapısı ile size kazanç firmanıza müşteri getirecektir.
Beykoz Beylikdüzü Beyoğlu Büyükçekmece Çatalca Çekmeköy Esenler Esenyurt Eyüp Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kadıköy Kağıthane Kartal Küçükçekmece Maltepe Pendik Sancaktepe Sarıyer Şile Silivri Şişli Sultanbeyli Sultangazi Tuzla Ümraniye Üsküdar Zeytinburnu Adalar Arnavutköy Ataşehir Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş

+90 (545) 561 92 07

Mobil Destek Hattı