Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler
Crm ve cms nedir?

Web sitelerinin tasarım ve yazılım dışında kalan; açıklama, referans, galeriler, sayfalar, haberler ve daha aklınıza ne geliyorsa...


Öncelikli olarak Crm ve Cms ile ilgili kelime tanımlarına yer vermek doğru olacaktır.

CRM : Bilgi teknolojilerinde, CRM Customer Relationship Management yani Müşteri İlişkileri Yönetimi, Conceptual Reference Model, Compensating Resource Manager ve Clean Room Model anlamına gelir.

CSM : “Content Management System” 'in kısaltılmış halidir, Türkçe'deki tam karşılığı, “ İçerik Yönetimi Sistemidir ”.CMS bir program veya yazılım ismi değildir. Portal gibi sistemlerin yani içerik yönetimi sistemlerine sahip olan sistemlerin tamamına verilen genel bir isimdir.

Genel olarak web sitelerinin ticari veya gayri ticari olarak amacı geniş kitlelere ulaşmaktır, bu amaca uygun aracılık hizmeti veren arama motorları (Search Engine) 'ları bulunmaktadır, Başlıcaları Google, Yandex, Yahoo, Bing vb...'dir, Aynı sektöre veya iş koluna hitap eden birden fazla web sitesini sıralamaya koymak gerektiğinden Arama motoru hizmeti veren firmalar bazı kıstaslara göre bu sıralamayı yapmaktadır. 
Bunlar; Doman (Alan Adı) Yaşı, Web Sitesinin Seo (Arama Motoru Optimizasyon) Uyumu, Özgün içerik, tıklanma sayısı ve Güncel içeriktir.

     Web sitelerinin tasarım ve yazılım dışında kalan; açıklama, referans, galeriler, sayfalar, haberler ve daha aklınıza ne geliyorsa... alanlarının içeriklerini güncellemek, Web sitenizin hem daha güncel kalmasını, hemde Arama motorları tarafından üst sıralara taşınması sağlayacaktır. İşte burda devreye Crm veya Cms Girmektedir.

Web Atölyesi olarak tamamen Türkçe hazırlamış olduğumuz modüler Crm - Cms sistemler sayesinde web sitelerinizi yönetmek artık çok kolay.
Beykoz Beylikdüzü Beyoğlu Büyükçekmece Çatalca Çekmeköy Esenler Esenyurt Eyüp Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kadıköy Kağıthane Kartal Küçükçekmece Maltepe Pendik Sancaktepe Sarıyer Şile Silivri Şişli Sultanbeyli Sultangazi Tuzla Ümraniye Üsküdar Zeytinburnu Adalar Arnavutköy Ataşehir Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş

90 (532) 200 9852

Mobil Destek Hattı