Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Halkbank Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Web Atölyesi olarak İstanbul bölgesine ,alanında başarılı kadromuz ile destek sağlamaktayız. İhtiyacınızı belirleyin sizlere yardımcı olalım.

Halkbank sanal pos başvurunuz onaylanmış ise banka tarafından sizlere mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu iletilecektir. Bu güvenlik numarasını bankanızın size bilgileri gönderdiği mailde belirttiği destek hattı numarasını arayarak banka yetkililerine iletin ve bir şifre talep edin.

Artık mağaza numarası, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz mevcut olacaktır.

https://sanalpos.halkbank.com.tr/halk/report/user.login adresine tıklayarak banka yönetim ekranından elinizdeki bilgiler ile giriş yapın.

Üst menüde yeralan Yönetim alanına ardından sol tarafta bulunan Kullanıcı ekle butonuna tıklayınız.

Bu alanda kullanıcı adı, şifre oluşturun, mail adresinizi girin ve Rol alanında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.

3D Sisteminiz banka tarafından açık veya kapalı olduğunu teyid etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına tıklayın.

Dikkat etmeniz gereken 3D Model tipinin sadece 3D olmasıdır. Farklı bir 3D tipi var ise bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanız gerekir. 3D sisteminiz açık olduğu için hemen Güncelle butonuna basarak bir şifre tanımlayın. Son olarak da bu api kullanıcısı ve 3D şifresini Yönetim Panelinize girmeniz gerekiyor.

admin panelinizde Ayarlar / Ödeme Ayarları / Pos Yönetimi alanından giriş yapınız ve Mavi butona tıklayarak Halkbank sanal posunuzu aktif hale getirin. Ardından Halkbank için sağ tarafındaki düzenleme butonuna basın.

Mağaza numarasını girdikten sonra, api kullanıcı alanına bankanın panelinden oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adını ve ona ait şifresini yazınız. Posunuza ait taksit seçeneklerini de girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise, 3D Secure Kullanma opsiyonunu seçmelisiniz. Bu sizin tercihinizde olan bir alan değildir. Bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil etmiş ise açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi Yönetim Panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı olmalıdır.

İstanbul web tasarım İstanbul web sayfası İstanbul web sitesi İstanbul seo İstanbul web design İstanbul eticaret İstanbul internet sitesi İstanbul yazılım uzmanı İstanbul web tasarımcı İstanbul crm eticaret e-ticaret e-ticaret sitesi kurumsal site web sitesi
bölgesi ziyaretçilerimiz, Web Atölyesi'nin mutlu müşterileri arasına katılmak için +90(532) 200 9852 veya info@webatolyesi.com.tr ile bize ulaşın, ihtiyacınıza uygun Kurumsal web sitesi, E-ticaret, E-tahsilat veya Crm çözümünü size sunalım

Bize Yazın

Merkez Ofis

Ziya Gökalp, Mall of İstanbul The Office Plaza, Kat 17 34490 Başakşehir/İstanbul