V3 Bilişim A.Ş


Ailenizle Zaman Geçirebileceğiniz Kutu Oyunu Klasikleri

Ailenizle birlikte masa başına oturup oyun oynamayalı ne kadar oldu? Kutu oyunları, ailecek yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biridir. Bu oyunlardan gerçekten keyif almak için, tüm aile bireylerinin evde olduğu bir günü seçmeli ve mutfağını leziz yiyeceklerle doldurmalısın ki oyunun keyfi iyice çıksın.

 

 

Tam bir baba oyunu: Monopoly

Monopoly’i duymayan yoktur, herkes en az bir kez oynamıştır. Zaten gündelik yaşamımıza oldukça uyan bir oyundur kendisi; para kazanırız ve kazandığımızı başka şeyler satın alarak harcarız. Oyunun temel amacı masadaki herkesten daha zengin olmaktır. Dolayısıyla bu oyunu ailenizle oynuyorsanız, babanızın oyun performansına dikkat edin. Kendinden geçecektir, oyunda siz ondan daha zengin olursanız, yandınız! Birden mızıkçılık yapar ve ‘’Ben sıkıldım bu oyundan!’’ diyerek kalkar masadan.

Özetle Monopoly, türlü türlü komik durumların yaşanacağı, güzel vakit geçirmeyi garantileyen şahane bir oyundur.

 

 

Bir aile gerilimi: Tabu

Tabu, aile bireylerinin arasındaki kutuplaşmanın eğlenceli hale geldiği bir oyundur. Örneğin 4 kişilik bir ailede çocuklardan biri anneyle, diğeri babayla takım olur. Bilmeyenler için Tabu, bir kelime oyunudur. Kartlarda yazan kelimeleri, oyunun kurallarında belirtildiği şekilde takım arkadaşına anlatmaya çalışırsın. İşin eğlenceli kısmı tam burada başlar. Oyunda kelimeleri anlatmaya çalışırken anılardan örnek verilir, ‘’olmadık şekillere’’ girilir ve kahkahalar patlar. 

 

 

Dengesizleri tespit edin: Jenga

Jenga, bir dikkat ve denge oyunudur. Çok basit ve tek bir kuralı vardır oyunun: tahta blokları çekerek kulenin üstüne koymak, ama kuleyi devirmeden! Bunu başarabilen oyuncu, oyunu kazanır. ‘’Biz oyunların kurallarını okumayı sevmiyoruz, bize hızlı ve basit bir oyun lazım’’ diyorsanız, tam sizin oyununuz Jenga. Kahkahası boldur, yorucudur, biz yine de uyarmış olalım.

 

 

Scrabble

Scrabble, dünya çapında yaygın olarak oynanan kelime oyunudur. Bu oyuna başlarken ‘’Benim kelime haznem iyidir!’’ diyen aile büyüklerinin gaza gelmesine kulak vermeyin, çünkü bu oyunda sadece 7 harf mevcut! Bu harflerden kelime türetmek de gerçekten kolay değil. 

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Satış: +90 (212) 982 7105
Satış: +90 (850) 532 7008
Destek: +90 (545) 561 9207
Jooble:Türkiye iş ilanları

Bize Yazın

V3 Bilişim Anonim Şirketi

Mall Of İstanbul The Office Kat:17 No:136 Başakşehir / İstanbul

Mersis Numarası: 922118748000001