Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

Web AtölyesiWeb sitesi yaptırırken dikkat etmeniz gereken 7 altın kural !

Ziyaretçileriniz öncelikle ?ne için web sitenize geliyor, öncelikle hangi ürün ya da hizmetlerinizi arıyor??


Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli 
Kendi beğenilerinizi değil, ziyaretçilerinizin beklentilerini düşünün
Unutmayın ki, web sitenizi kendininiz için değil, ziyaretçileriniz için yapıyorsunuz. Ziyaretçileriniz öncelikle “ne için web sitenize geliyor, öncelikle hangi ürün ya da hizmetlerinizi arıyor?” sorularını cevaplayın ve web sitenizi tamamen buna göre dizayn ettirin. Gereksiz ve çok uzun bilgiler koymak yerine, ihtiyaç duyulacak bilgiyi, fotoğraf ve video ile destekleyerek sunmaya çalışın.

Web siteniz arama motorlarına dost (SEO uyumlu) olmalı
Web siteniz arama motorlarına dost bir altyapı ile yapılmamış ise, sadece personeliniz ve tanıdıklarınızın ziyaret ettiği bir site olacaktır. Oysa web sitesinin asıl amacı, yeni müşteriler bulma ve hizmetlerinize insanların kolay ulaşımını sağlamaktır. Web sitenizin SEO 'ya uygun olup olmadığını anlamak için kullanabileceğiniz bir çok araç var. Arama motorlarında yapacağınız küçük bir arama ile bir çok araç ve makale ile kısa zamanda temel bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Web sitenizi responsive (mobil ve tablet uyumlu) yaptırın !
Mobil kullanım her geçen gün artıyor. Uzmanlar yakın bir gelecekte mobil cihazlardan yapılan ziyaretlerin, diğer kanalları geride bırakacağını öngörüyor. Ayrıca arama motorlarında üst sıralarda yer almanın da yolu mobil uyumluluğa bağlı. 

Site açılış hızına dikkat edin !
Yavaş açılan bir web sitesi, ziyaretçilerinizi sitenizden uzaklaştırır. Ortalama açılış süresi 3-4 saniyeyi geçen web siteleri için durum budur. Ayrıca arama motorları da, sıralama da hızlı web sitelerini daha üst sıralarda gösterirler.

Web sitenizdeki tüm içerikler, orijinal ve işe yarar olsun
Web sitesi yaparken karşılaştığım en büyük hata, içeriklerin kopyala yapıştır metoduyla, internetten alınıyor olması. Kullanacağınız fotoğrafların, lisans durumu ve orijinalliğini araştırın. Mümkünse sadece sizin web sitenizde bulunan fotoğraflar olsun. Yine yazılar, sadece sizde bulunan özgün içerikler olsun. Bu arama motorlarındaki konumunuzu önemli ölçüde olumlu yönde etkileyecektir.

Kullanacağınız dokümanları hazırlarken harcama yapmaktan kaçınmayın
Bir çok işletme web tasarım konusunda yapacakları bir sözleşme ile web sitelerinin güzel olacağını düşünüyor. Oysa, web sitelerinin içerisinde bulunacak görsel ve videoların hazırlanması için ayrılacak ilave bütçe, kimi zaman web sitesi yapım bütçesinden bile fazla olabilir. İşletmenizi tanıtan bir kısa film ve profesyonel olarak çekilmiş fotoğraflar, bir editöre yazdırılmış size özel metinler web sitenizi çok daha profesyonel ve kaliteli gösterecektir.
ve her şeyden önemlisi,

Tüm bu disiplinlere hakim, tecrübeli ve yetenekli bir web tasarım ajansı seçin...

Adalar Arnavutköy Ataşehir Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beykoz Beylikdüzü Beyoğlu Büyükçekmece Çatalca Çekmeköy Esenler Esenyurt Eyüp Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kadıköy Kağıthane Kartal Küçükçekmece Maltepe Pendik Sancaktepe Sarıyer Silivri Sultanbeyli Sultangazi Şile Şişli Tuzla Ümraniye Üsküdar Zeytinburnu

+90 (532) 200 9852

WhatsApp Destek Hattı